O tym, jak maseczka do twarzy może zwiększyć twoją produktywność


Jeśli myślisz, że to reklama cudownej maseczki, która przybliży Cię do zarobienia pierwszego miliona, muszę Cię zmartwić. Chyba taka nie istnieje. Ale poczekaj!Wielu ludzi uważa, że kluczem do sukcesu i osiągnięcia wymarzonych celów jest ciężka praca, często kilkanaście godzin dziennie... Nic bardziej mylnego! 

Z takim podejściem można jedynie stracić ochotę na robienie czegokolwiek poza pracą i w efekcie być może doprowadzić w krótkim czasie do wypalenia zawodowego.

Jak być wydajnym i jednocześnie szczęśliwym człowiekiem? Znajdź czas dla samego siebie! Zacznij dbać o swój dobry nastrój, nagradzaj się i funduje sobie małe przyjemności.

Niech stanie się to Twoim dobrym nawykiem! To, czy o siebie dbamy, nie jest czymś naturalnym i oczywistym. Często wspieranie naszego zdrowia psychicznego, fizycznego i emocjonalnego jest gdzieś na końcu listy naszych priorytetów. 
Aby funkcjonować na najwyższych obrotach to właśnie Twój cały organizm jest za to odpowiedzialny. Umysł i ciało muszą być w najlepszej kondycji, aby Twoja wydajność, koncentracja i kreatywność były na najwyższym poziomie.

Czy teraz już wiesz, o co chodziło mi z maseczką do twarzy? Oczywiście to też jest ta mała chwila przyjemności, która przybliża Cię do osiągnięcia Twoich celów! Dla mnie będzie to maseczka, a dla innych serial, kubek gorącej czekolady czy wyjście na spacer do lasu.

To, co jest w tym wszystkim najlepsze, większość takich małych przyjemności jest ZA DARMO!

Wyspany człowiek to człowiek bardziej produktywny

Sen jest za darmo, czy musimy gdzieś wrzucać monety do automatu, aby się zregenerować? Ile godzin dziennie potrzebujemy, by mieć lepszą koncentrację, pamięć i zdolność podejmowania decyzji?  Od 7 do 9 godzin!

Złodzieje czasu

Odpowiedz sobie, co zabiera Ci najwięcej czasu w ciągu dnia. U mnie jest to przesuwanie palcem po ekranie telefonu... odświeżanie statystyk, stron i Instagrama to moja największa zmora i myślę, że jest to już globalny problem. Nie potrafimy żyć bez telefonu. O ile bardziej bylibyśmy wydajni, nie zarkając co chwilę na jakiś ekran. Zazwyczaj nic tam nas nowego nie czeka, ale zerknąć trzeba!

Warto wyznaczyć sobie czas w ciągu dnia bez telefonu, jeśli np. pracujemy nad jakimś projektem – wynieśmy urządzenie z dostępem do Internetu do innego pomieszczenia. Sprawdź, jak to wpływa na czas poświęcony na dane zadanie. 
Nie ma jednego uniwersalnego przepisu na to, jak powinieneś zadbać o swój komfort psychiczny i dobry nastrój. Dla każdego będzie to coś innego.

Zacznij od wpisania w kalendarzu określonego czasu w ciągu dnia, w którym zrobisz coś tylko dla siebie.
Można zacząć od dosłownie kilku minut dziennie. Samo poczucie, że masz czas na małe przyjemności już przynosi wiele satysfakcji. Stawiamy siebie na pierwszym miejscu w drodze do osiągnięcia swoich celów. Jeśli nie będziemy w dobrej formie, wykonana przez nas praca również nie będzie na najwyższym poziomie! A jeśli sam dla siebie jesteś szefem, to tym bardziej Ty o tym decydujesz 😉

A jakie są Twoje małe przyjemności w ciągu dnia?

Brak komentarzy