Dlaczego stworzyłam Cyfrowy PlanerTen pomysł towarzyszył mi od ponad roku. Kiedy zakładałam swoją markę rok temu, już wtedy wiedziałam, że chcę stworzyć cyfrowy planer!


Rok temu nie miałam jednak ani takich umiejętności, ani odwagi, ani budżetu na iPad, na którym chciałam prezentować swoją pracę. W dodatku zastanawiałam się, jak połączyć planery do druku z cyfrowymi, aby wszystkie osoby obserwujące moją dotychczasową pracę po prostu nie odeszły! Przecież nadal chcę mówić o planowaniu czasu, ale w dodatkowej nowej formie.

Przerażały mnie również koszty związane z przejściem do cyfrowego planowania. Bardzo chciałam mieć iPad, chociaż inne tablety byłyby wystarczające... Ale jak podsumowałam budżet wydawany co roku na naklejki, taśmy washi, różnego rodzaju pisadła, tonery i na końcu już same drukarki, do których nie mam szczęścia(co roku praktycznie kupowałam nową...) To bilans wyszedł na zero. 

Do tego wszystkiego dochodzi archiwizacja moich wszystkich notesów, segregatorów z drukowanych planerami... Zajmuje to sporo miejsca.

Już przy tworzeniu tego cyfrowego planera zdałam sobie sprawę, ile miejsca i czasu zaoszczędziłam. A w dodatku do planowania nie potrzebowałam żadnych innych narzędzi (dziurkaczy, nożyczek, taśm, markerów, drukarki...).

Jaką przewagę ma cyfrowe planowanie nad  papierowym? 

  • Potrzebujesz tylko jednej, maksymalnie dwóch rzeczy, aby efektywnie planować: urządzenie i opcjonalnie rysik. Odpadają wszystkie dodatki, które zajmują sporo miejsca, bo w cyfrowym plenerze już tego nie potrzebujesz – wszystko osiągasz z pomocą kilku kliknięć przycisków. 
  • Oszczędzasz pieniądze nie kupując kolejnego fajnego zakreślacza, taśmy, naklejek – można te pieniądze zainwestować w dobry rysik. Czy ja nagle przestanę kupować te rzeczy? Z pewnością nie 😄
  • Masz wszystko pod ręką. Osobiście lubię planować na dużym formacie i iPad świetnie spełnia ten warunek. Pracuje się na nim bardzo komfortowo, dzięki czemu swój planer możesz mieć zawsze ze sobą, bez względu ile stron finalnie w nim będzie – będzie mierzył i ważył tyle samo – tyle co Twoje urządzenie. Istotna zaleta w przypadku damskich torebek!
  • Koniec przekreślania, wymazywania, zaklejania brzydkich miejsc – w cyfrowym planerze, jeśli nie uda mi się zrobić danego zadania w wyznaczonym terminie – zaznaczam je pętlą i po prostu przenoszę na kolejny dzień. Wszystko schludnie i estetycznie. Bez chaosu i strzałek. To samo z powtarzalnymi zadaniami. Mogę po prostu skopiować i wkleić wielokrotnie dane zadanie w dowolnym miejscu.
  • Oszczędność czasu – z pomocą jednego kliknięcia możesz przenieść się do konkretnej strony, bez większych poszukiwań między stronami.
  • Ostatnim powodem jest to, że planer cyfrowy daje nieograniczone możliwości! Bardzo przypomina planowanie na papierze. Możesz wklejać zdjęcia. Nie musisz drukować i wycinać – wklejasz zdjęcie z pamięci Twojego urządzenia. Możesz dodawać naklejki, a co najlepsze – te same naklejki możesz wykorzystać wielokrotnie. Możesz dowolnie kopiować i zwiększać liczbę stron w Twoim planerze wg upodobań. 

Pomyślisz sobie teraz, że uznaję z dnia na dzień planowanie na papierze za przeszłość?

Oczywiście, że tak nie jest. Nadal mam wokół siebie drukowane listy zadań, które muszę mieć zawsze na oku, bez względu czy iPad jest naładowany czy nie. Po prostu planer cyfrowy okazał się dla mnie dużą oszczędnością czasu, a przy małym dziecku systematyczne drukowanie kolejnych planerów również sprowadzało się do tego, że musiałam drukować więcej kolorowanek z króliczkami, niż swoich stron, kiedy Jula tylko słyszała drukarkę 😊

Planowanie na planerach do druku wymaga ogromnej systematyczności i dodatkowego wolnego czasu, jeśli tak jak ja, ktoś drukuje planery na bieżąco co miesiąc.

Planer Cyfrowy to nowość i z pewnością nie zastąpi w żaden sposób dotyku papieru, ale może znacznie wpłynąć na oszczędność Twojego czasu poświęconą na samo przygotowanie do planowania.

W żadnym wypadku nie rezygnuję z tworzenia planerów do druku, bo sprawia mi to ogromną frajdę – poza tym nadal potrzebuję niektórych szablonów w papierowej wersji, aby mieć je pod ręką. Stworzyłam po prostu dodatkową opcję, aby każdy mógł wybrać, jaka forma planowania jest bardziej wygodna. 

Z racji tego, że jest to zupełna nowość na polskim rynku w takim wydaniu, możesz mieć

WĄTPLIWOŚCI 

co do tego produktu i doskonale to rozumiem.

Jakie możesz mieć obawy przed przejściem do cyfrowego planera?

Nie poradzę sobie z obsługą tego planera

W dzisiejszych czasach każdy ma smartfon i obsługuje na nim znacznie trudniejsze aplikacje niż te przeznaczone do edycji tego planera. Stworzyłam instrukcję, gdzie krok po kroku prowadzę, jak importować planer do swojej aplikacji i jak korzystać z podstawowych funkcji. Tę instrukcję możesz pobrać wcześniej wraz z darmowym planerem, o którym w następnym punkcie.

Nie wiem, czy będzie działał na moim urządzeniu

Rekomendowane przeze mnie urządzenie to iPad z rysikiem Apple Pencil i aplikacją GoodNotes. 

Ale otworzysz ten planer również na innych urządzeniach z dostępem do aplikacji, w których można edytować pliki PDF:
  • system iOS: aplikacje GoodNotes, Notability (płatne)
  • system Android: aplikacja Xodo (darmowa)

Aplikacje należy pobrać lub kupić w swoim sklepie z aplikacjami.

Planer NIE JEST przeznaczony na czytniki e-booków


Aby każdy mógł sprawdzić działanie aktywnych zakładek i trybu pisania, stworzyłam darmowy planer, który możesz wcześniej przetestować u siebie.Jeśli nadal masz wątpliwości, czy otworzysz planer na swoim urządzeniu - napisz do mnie wiadomość z informacją, na jakim urządzeniu chcesz uruchomić planer, a razem przejdziemy przez proces testowania darmowego planera. Wiadomość prześlij na adres : sklep@plackowska.pl

Nie stać mnie na taki planer

Cena planera nie różni się od cen książkowych kalendarzy. Przypominam, że w wersji cyfrowej bez dodatkowych kosztów możesz kopiować strony, wielokrotnie wklejać naklejki, a wszystkie akcesoria do pisania są w aplikacjach. Jest to również inwestycja na cały najbliższy rok. Planer będzie towarzyszył Ci przez 365 dni.

Nie mam czasu

Ten planer ma zaoszczędzić Twój czas dzięki aktywnym przyciskom. Jednym kliknięciem przynosisz się do wybranej przez siebie strony, nie musisz jej szukać ręcznie. Poza zaimportowaniem planera na Twoje urządzenie, nie musisz nic więcej robić, aby rozpocząć planowanie.

To nie jest dobry czas na inwestycje

Koniec roku to z pewnością dużo wydatków. Jeśli nie masz urządzenia, na którym możesz otworzyć ten planer, nadal oferuję planery do druku i w żadnym wypadku nie namawiam na tak kosztowną inwestycję, jak zakup urządzenia.
Brak komentarzy