KOMPENDIUM WIEDZY na temat planerów do druku

 

Planery do druku to zaprojektowane szablony, których główną misją jest stworzenie idealnego spersonalizowanego planera / kalendarza, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb. To Ty decydujesz, ile stron będzie w Twoim planerze, w jakiej kolejności i czego będą dotyczyły.
Bardzo wdzięcznym. Planer ma być twoim asystentem, motywatorem i pamiętnikiem. Dzięki planowaniu , szybciej zrealizujesz każdy wyznaczony cel. Planer poprowadzi Cię przez zadania, które doprowadzą Cię do tego celu. 

Zdarza Ci się o czymś zapomnieć? Dlaczego tego nie zapiszesz? Nie jest to jednak takie łatwe. Wymaga dużo samodyscypliny i systematyczności.  Co z tego, jeśli założysz piękny segregator, będziesz pisać kolorowymi długopisami, a nie będziesz wpisywać tam najbardziej istotnych informacji i treści? Pozostanie z niego tylko mało efektywny pamiętnik.
Jeśli tylko zdecydujesz się na ten pierwszy krok i zaczniesz planować każdy dzień, szybko zorientujesz się , jak wpływa to na twoją produktywność, organizację życia a nawet samoocenę! Wystarczy jedynie dopasować do siebie swój szablon. Nie każdy będzie odpowiedni. Możesz planować każdy dzień osobno lub mieć przed oczami ogląd na cały tydzień w planerze tygodniowym. A może wolisz spojrzeć z góry od razu na cały miesiąc? Warto wypróbować wszystkie opcje i dopasować do siebie najbardziej korzystny schemat. 
1. Dostępność - planery możesz wydrukować na domowej drukarce, w dowolnej ilości, a następnie ułożyć je według swoich upodobań w segregatorze. Link z planerem otrzymujesz w kilka minut od zaksięgowania płatności.

2. Wieloletnia inwestycja w rozwój osobisty większość szablonów nie jest datowana, dlatego planowanie można rozpocząć w dowolnym momencie. Kupujesz raz, drukujesz przez kolejne lata, dopóki szablony Ci się nie znudzą.

3. Format - drukujesz w formacie A4 lub A5 bez straty jakości wydruku. Pliki są przygotowane w wysokiej rozdzielczości. W dalszej części artykuły przeczytasz jak wydrukować format A5.

4. Indywidualny dobór stron - planery do druku mają tę przewagę nad kalendarzami książkowymi, że możemy je całkowicie spersonalizować i dostosować do swoich potrzeb. Wybierasz dziedziny życia, które chcesz kontrolować i tworzysz planer z szablonów według własnego uznania.

5. Wszystko w jednym miejscu - w jednym segregatorze można trzymać szablony dotyczące bieżącego planowania, jak również notatki dotyczące Twoich zainteresowań.

6. Możliwość usuwania stron - jeśli jakiś układ Ci się znudzi lub przestanie być dla Ciebie odpowiedni, drukujesz inny... Kalendarz książkowy, czy praktyczny czy nie, zostanie z Tobą na cały rok, co miesiąc te same strony.

7. Cena - nie musisz wydawać większej kwoty rzędu 30-150 zł na gotowy kalendarz. Pojedynczy szablon np. tygodniowy kosztuje zaledwie 5 zł. Jest to inwestycja około 9 GROSZY na tydzień w skali roku, poza kosztami wydruku!
Jest to plik cyfrowy. Nie otrzymasz fizycznego wydruku. Link do pobrania planerów zostanie wysłany na Twojego e-maila w ciągu kilku minut po dokonaniu zapłaty za produkt (z wyjątkiem zwykłego przelewu, gdzie plik wysyłany jest po zaksięgowaniu płatności na następny dzień roboczy). 

Ze względu na cyfrowy format, plik nie podlega zwrotom - proszę o przemyślane zakupy.

Planery projektuję w formacie A4 w wysokiej rozdzielczości 300 DPI. Są to pliki w formacie .jpg w rozmiarze 21 cm x 29,7cm w skompresowanym folderze ZIP, który należy rozpakować prawym przyciskiem myszy ('Wypakuj tutaj'). Jeśli nie masz tej opcji pod prawym przyciskiem, możesz pobrać darmowy program do rozpakowywania: WinRAR
Planer możesz wydrukować na dowolnym formacie (zwykle jest to format A4 lub A5). Wybierz swój rozmiar w zależności od tego, gdzie będziesz korzystać z planera. Jeśli będziesz np. zabierać go ze sobą do pracy, bardziej sprawdzi się mniejszy format. Jeśli będziesz go uzupełniać go tylko w domu, wydrukuj go na większym formacie A4 - będzie wtedy bardziej przejrzysty.
Format A5 możesz łatwo wydrukować poprzez odpowiednie ustawienie wydruku dwóch stron na arkusz.

Windows

1. Zaznaczam dwie strony, które chcę wydrukować na jednym arkuszu.
2. Klikam prawym przyciskiem myszy na opcję : Drukuj
3. Z listy po prawej stronie wybieram układ z widocznymi dwiema stronami.
4. Odznaczam opcję 'Dopasuj obraz do ramki' dla odpowiedniej skali wydruku.
5. Otrzymuję wydruk dwóch szablonów. Stronę należy przeciąć na środku.


Spójrz na poniższy przykład i efekt:

Jeśli planer jest już wydrukowany, wypadałoby go zabezpieczyć jakoś przed zniszczeniem i zorganizować miejsce do przechowywania stron. Najwygodniejszy jest do tego celu segregator dopasowany do Twojego formatu. Uważaj na ilość ringów w segregatorze. Niektóre wymagają specjalnych dziurkaczy. Jeśli nie segregator, to po prostu jakaś teczka lub zwykła koszulka - najtańszy sposób.
 • PLANER DZIENNY - będzie odpowiedni dla osób pracujących i uczących się, gdzie każdego dnia jest coś do zrobienia. Taki szczegółowy plan dnia jest najlepszy, jeśli chodzi o poprawę produktywności, ale dla niektórych tak szczegółowe planowanie może być przytłaczające.

 • PLANER TYGODNIOWY - to moja ulubiona forma planowania. Z racji tego, że nie mam zbyt wielu spotkań ani zobowiązań, które musiałabym zapisać na konkretną godzinę w ciągu dnia, wolę planować konkretne zadania względem tygodnia. W tym przypadku nie jest ważna godzina wykonania zadania tylko jego realizacja. Nie odczuwamy wtedy takiej presji urodzinowej, że nie udało nam się czegoś wykonać o czasie. • PLANER MIESIĘCZNY - jest doskonałym uzupełnieniem do planowania dnia i tygodnia. Dla niektórych osób, kalendarz miesięczny może być wystarczający. Jeśli nie spróbujesz tych trzech opcji, nie będziesz wiedzieć, która jest dla Ciebie odpowiednia. • PLANERY TEMATYCZNE - planery dotyczące danej dziedziny. Może to być planer finansowy, czytelnika, codziennych ćwiczeń na siłowni, językowy i wiele wiele innych. Dzięki temu można kontrolować prawie każdy aspekt swojego życia i pracować nad sobą. 

 • TRACKER - szablon do odznaczenia wykonanych czynności i zadań, które chcesz kontrolować, w skali dnia, tygodnia, miesiąca czy roku. Lista zadań i czynności, które można śledzić, jest nieskończona. Może to być każda codzienna czynność, od pościelenia łóżka, przez zażywanie witamin i naukę określonej liczby słówek z języka obcego. Możliwości są nieograniczone. Sprawdź moje 70 pomysłów, na śledzenie dobrych nawyków - może coś Cię zainspiruje.Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z planerami, możesz czuć się nieco przytłoczona/przytłoczony ilością szablonów w ofercie.

Przygotowałam podstawowy zestaw szablonów, stanowiący bazę każdego planera - w specjalnej cenie - dla subskrybentów mojego newslettera.55 różnych szablonów, dzięki którym sprawdzisz, jakie układy sprawdzają się u Ciebie.


Aby uzyskać 60 % zniżki na ten zestaw, należy zapisać się na bezpłatny newsletter klikając tutaj.

Zapisując się na newsletter będziesz otrzymywać co miesiąc jeden darmowy planer oraz odblokujesz dostęp do bazy szablonów z poprzednich edycji newslettera.
Większość szablonów w moim sklepie jest niedatowana - uniwersalna, ale co miesiąc tworzę paczki planerów dedykowane poszczególnym miesiącom. Taki kalendarz na raty kupowany własnie co miesiąc, ozdobiony tematycznymi motywami.

Datowane paczki na każdy miesiąc znajdziesz tutaj.
Możliwości planowania są nieograniczone. To Ty decydujesz, w której strefie swojego życia wprowadzić więcej organizacji.

Tutaj na bieżąco będę aktualizować listę planerów tematycznych, które do tej pory ukazały się w moim sklepie. Jeśli klikniesz na nazwę, przeniesiesz się do sklepu, gdzie sprawdzisz spis wszystkich szablonów danego zestawu.

PLANER CZYTELNIKA - planer, od którego zaczęła się moja przygoda z planerami do druku. Został stworzony z myślą o molach książkowych, aby nie zastanawiać się, jaką książkę należy przeczytać w następnej kolejności. Z pomocą 16 szablonów:
 • zorganizujesz swoje dotychczas przeczytane książki,
 • możesz śledzić dzienną ilość przeczytanych stron,
 • uporządkujesz swoje książkowe notatki,
 • zapiszesz najważniejsze fragmenty podczas czytania, aby łatwo do nich wrócić,
 • nie zapomnisz o terminie oddania książki do biblioteki lub znajomemu,

Jeśli jesteś recenzentem książek, prowadzisz swój blog, bookstagram lub po prostu wystawiasz opinie o książkach - znajdziesz tutaj również szczegółowy szablon recenzji. Jest to kompletne narzędzie dla każdego mola książkowego

A tutaj możesz obejrzeć omówienie wszystkich szablonów:


PLANER JĘZYKOWY czy można uczyć się kilku nowych języków jednocześnie? To ambitne przedsięwzięcie, ale zdecydowanie nie jest niemożliwe! Wystarczy jedynie trochę samodyscypliny.
Kluczem do sukcesu jest ustalenie bardzo konkretnych celów dotyczących każdego języka i szczegółowego harmonogramu, dzięki któremu będziesz w stanie szybciej realizować swój program nauki.
Planer Językowy jest uniwersalnym narzędziem do nauki większości języków. Jest nastawiony głównie na samodzielną naukę słownictwa w różnych formach – od listy słówek, po skojarzenia, fiszki i metody rysunkowe.
Co zawiera zestaw? Aż 50 stron do druku! A wśród nich karty do organizacji nowo poznanego słownictwa, szablony do pracy z gramatyką, różnego rodzaju trackery do śledzenia postępów Twoich poziomów językowych.


PLANER FINANSOWY - z pewnością podstawa każdego planera. Niezależnie od tego, czy chcesz jedynie uporządkować swoje wydatki i zacząć je kontrolować czy zacząć oszczędzać na dany cel, ten planer będzie dużym ułatwieniem w osiągnięciu wymarzonego efektu.

Planer będzie idealny, aby:

 • ustalić Twoje finansowe cele w skali miesiąca, roku i następnych lat,
 • zbudować motywację i śledzić postępy w oszczędzaniu,
 • zarządzać i w bardziej świadomy sposób kontrolować swoje wydatki,
 • nadzorować wysokość Twoich rachunków 
A tutaj możesz obejrzeć omówienie wszystkich szablonów:
PLANER CZYSTEGO DOMUjeśli jesteś osobą, która ma problem z utrzymaniem porządku w swoim domu i całą organizacją swojego życia poza nauką i pracą, ten planer jest właśnie dla Ciebie. Zestaw został starannie zaprojektowany głównie z myślą o mamach i kobietach, na których ciąży zbyt wiele obowiązków, ale nie tylko – jest dobry dla wszystkich, którzy chcą wyeliminować chaos i bałagan w swoim życiu. Twój spokój ducha jest zbyt cenny, aby przejmować się nieporządkiem!

Planer Czystego Domu został zaprojektowany, aby pomóc Ci w codziennej rutynie prowadzenia Twojego gospodarstwa domowego. Planer będzie Twoim przewodnikiem nie tylko w gruntownym sprzątaniu, które od teraz będzie przynosiło Ci jedynie satysfakcję, ale też poprowadzi Cię przez inne dziedziny życia, które wpływają na harmonię i ład w Twoim domu.


PLANER PODRÓŻNIKA zaplanuj podróż swoich marzeń z niedatowanym Planerem Podróżnika! Dzięki temu, że planer został zaprojektowany bez dat, możesz rozpocząć planowanie w dowolnym momencie.

Planer został zaplanowany z myślą przeciwstawienia się przedwyjazdowej gorączce, która towarzyszy większości podróży. Z planerem, odpowiednio wcześniej, przygotujesz się do wymarzonego wyjazdu i nic nie będzie w stanie Cię zaskoczyć!

PLANER WELLNESS dla kobiet  pora zadbać o umysł, ciało, zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną!

Stwórz swój indywidualny plan odnowy i złap odpowiedni balans między obowiązkami, a czasem tylko dla siebie. Dzięki tym unikalnym szablonom masz szansę poznać związek między Twoim ciałem a umysłem i wyznaczyć drogę, która być może doprowadzi Cię do lepszego zdrowia i komfortu życia. Szablony pozwolą Ci kontrolować efekty Twojej przemiany. Ten planer pomoże Ci się zmotywować do tej pracy nad sobą i wydzielić optymalny czas, w którym powinnaś zadbać tylko o siebie.

PLANER CIĄŻOWYjeśli właśnie dowiedziałaś się, że będziesz mamusią - GRATULACJE, pora zacząć zapisywać swoje przemyślenia już od samego początku!  Z kalendarzem ciąży planowanie stanie się czasem radosnego oczekiwania na maleństwo, a później kalendarz stanie się niezwykłą pamiątką.

PLANER STUDENTAzestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać porządek i produktywność w następnym roku akademickim. Planer pomoże Ci poprawić nawyki pracy i zwiększyć efektywność nauki.

Planer Studenta zostanie Twoim przyjacielem w gorączkowym okresie nauki przed sesją.  Zapewnia nie tylko produktywność i motywację, ale również pozwala odzyskać zdrową równowagę między życiem studenckim a prywatnym. Przecież nie samymi studiami żyje człowiek! Znajdziesz tutaj również szablony związane z finansami, rozrywką, rozwojem osobistym i zdrowiem psychicznym.


PLANER SZKOLNYjesteś uczniem szkoły podstawowej, liceum lub technikum? Planer Szkolny jest właśnie dla Ciebie i zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby osiągnąć wymarzone cele i oceny. Zestaw do planowania nauki został starannie zaprojektowany, aby pomóc ci być na bieżąco z zadaniami szkolnymi i zachowaniem motywacji do nauki.
Zapewni produktywność i lepszą organizację roku szkolnego. 

PLANER MOJE ROŚLINYstwórz swój własny przewodnik dotyczący pielęgnacji Twoich roślin doniczkowych.Brak komentarzy