CYFROWE PLANERY - Pytania i odpowiedzi


Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z cyfrowym planowaniem, znajdziesz tutaj odpowiedzi na większość pytań, które pojawiały się przy premierze Cyfrowego Planera 2021.

1. Czym jest cyfrowy planer?

Cyfrowy planer to dokładnie to samo, co książkowy kalendarz, ale możesz otworzyć go na swoim urządzeniu mobilnym. Zamiast papieru – cyfrowy ekran. Zamiast długopisu czy pióra – rysik. Każdy cyfrowy planer to interaktywny plik PDF zawierający tysiące hiperłączy, czyli aktywnych zakładek, dzięki którym w momencie możesz przenieść się do dowolnie wybranej strony.

2. W jakim formacie są cyfrowe planery?

Cyfrowe planery to pliki PDF z aktywnymi hiperłączami.

3. Na jakim urządzeniu i w jakiej aplikacji mogę uruchomić taki planer?

Planer cyfrowy przeznaczony jest głównie na iPad / tablet - działa na urządzeniu z systemem iOS oraz Android. Planer otwiera się również na iPhonie i telefonie z Androidem, ale modyfikowanie i pisanie jest dużo bardziej uciążliwe niż na tablecie, ze względu na format ekranu. Przetestuj działanie z darmowym planerem i sprawdź, czy jest to dla Ciebie komfortowe.4. Czy aplikacja będzie dołączona do zakupionego przeze mnie planera?

Aplikacje nie są zawarte w plikach planerów. Należy kupić je samodzielnie w swoim sklepie. 

5. Czy mogę wcześniej przetestować planer?

Oczywiście. Przetestuj Darmowy Mini Planer na swoim urządzeniu. Jeśli zakładki przenoszą Cię do odpowiednich stron i możesz wstawiać tekst ręcznie lub za pomocą bloków tekstowych – to znak, że właściwy płatny planer również otworzy się na Twoim urządzeniu, ponieważ zaprojektowany jest w ten sam sposób, co darmowy planer.

6. Czy planer mogę otworzyć i edytować na laptopie?

Nie. Planer przeznaczony jest jedynie na urządzenia, które mają możliwość pisania po ekranie za pomocą dotyku lub rysika.

7. Czy do pracy z planerem konieczny jest rysik?

Nie. Aplikacje do adnotacji w plikach PDF posiadają również funkcję wstawiania bloków tekstowych, gdzie za pomocą klawiatury można wprowadzać tekst z wybraną czcionką. Jednak praca z rysikiem daje o wiele większy komfort pracy.

8. Czy planer wysyła powiadomienia np. o zbliżającym się wydarzeniu?

Nie. Cyfrowy planer jest niemal tym samym, co książkowy kalendarz. Nie wysła powiadomień.

9. Czy mogę zmienić kolor okładki i zakładek?

Nie ma możliwości zmiany koloru okładki lub poszczególnych zakładek. Wszystko zostało zaprojektowane w spójnej kolorystyce. Możesz spersonalizować swoją okładkę poprzez dodanie naklejek, napisów lub zdjęć.

10. Czy mogę dodawać strony do tego planera i czy jest jakiś limit?

Tak, można kopiować wybrane strony dowolną ilość razy. Ograniczeniem jest jedynie pojemność dysku Twojego urządzenia.

11. Czy mogę zwrócić zakupiony planer?

Niestety, nie. Zwrot, w przypadku wszystkich treści cyfrowych, nie jest możliwy, ponieważ znajdują się one na nośnikach niematerialnych. Nie da się takich plików odesłać.

Dlatego proszę o przetestowanie darmowego planera i przemyślane zakupy.12. Czy do korzystania z planera potrzebuję połączenia z Internetem?

Nie. Po pobraniu aplikacji i pliku z planerem na Twoje urządzenie planer działa w trybie offline.

13. Jak mogę zapisać postępy pracy?

Naniesione zmiany zapisują się automatycznie. Upewnij się tylko, że plik jest zapisany poprawnie na Twoim urządzeniu.

14. Czy posiadając te samą aplikację na telefonie i tablecie planer będzie się synchronizował?

W przypadku urządzeń firmy Apple i otwierania planera w Chmurze w aplikacji GoodNotes - planer powinien się synchronizować. W przypadku urządzeń innej firmy, należy zdecydować się na jedno urządzenie, gdyż planer nie będzie się automatycznie aktualizował.

15. Czy znajdę gdzieś opis podstawowych funkcji aplikacji, aby zacząć pracę z planerem?

Podstawowe funkcje aplikacji, jak tryb pisania, tryb aktywnych zakładek, wklejanie naklejek i kopiowanie stron - zostały przeze mnie opisane szczegółowo w instrukcji załączonej zarówno do darmowego testowego planera, jak i płatnej wersji.

16. Co odróżnia planowanie cyfrowe od planowania papierowego?

- można szybko poprawić lub usunąć błędy,

- wszystko w jednym miejscu, kilka planerów na jednym urządzeniu - waga ta sama,

- wszystkie akcesoria do planowania: przybory do pisania, naklejki, linijki, zakreślacze - wszystko w cyfrowej wersji w nieskończonej liczbie kolorów,

- nie marnujemy niepotrzebnie papieru - kopiujesz dodając dowolną ilość nowych stron.

17.  Gdzie znajdę planery cyfrowe?

TUTAJ 

18. W jakiej formie otrzymam planer składając zamówienie?

Po dokonaniu i zaksięgowaniu płatności, na maila podanego podczas składania zamówienia otrzymasz w ciągu kilku minut link do pobrania wybranego planera. Wyjątkiem jest płatność zwykłym przelewem bankowym, gdzie księgowanie następuje dopiero kolejnego dnia roboczego.

19. Czy mogę otworzyć planer na cztyniku Kindle?

Nie. Planery cyfrowe nie są przeznaczone na czytniki e-booków.

20. Czy na telefonie i tablecie planer będzie się wyświetlał tak samo?

 Na telefonie/iPhonie planer będzie się wyświetlał z białymi paskami na górze i na dole ze względu na inny format ekranu przygotowany docelowo na iPad/tablet.

21. Czy mogę wydrukować ten cyfrowy planer?

Można wydrukować planer, ale na wydruku będą widoczne wszystkie przyciski i zakładki - tak, jak jest to widoczne na Twoim urządzeniu.


Jeśli nie ma tutaj odpowiedzi na Twoje pytanie, nie krępuj się zapytać o to w komentarzu.3 komentarze

 1. Witam. Czy istnieje możliwość kupienia "licencji" do powielenia planerów? Chciałabym mieć kopię do pracy i jeden prywatny. Czy po prostu trzeba kupić dwa? Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry. Kupując planer jest już Pani własnością, więc można kopiować planer w obrębie swoich urządzeń. Licencja jest na osobę, a nie na urządzenie czy ilość kopii na swój własny prywatny użytek. Nie można jednak planera rozpowszechniać i udostępniać innym osobom ani wykorzystywać do celów komercyjnych. Odpowiadając już konkretnie na Pani pytanie, może Pani mieć oczywiście oddzielny planer do planowania pracy i życia osobistego w ramach jednego zakupu 😊

   Usuń
 2. Witaj Moja imienniczko :) Czy masz może plener ślubny?

  OdpowiedzUsuń