Planer Czytelnika do druku, czyli wszystko, czego potrzebuje mól książkowy, w jednym miejscu!

planer czytelnika do druku, planery plackowskiej

28 % Polaków nie posiada w domu żadnej książki. Tak mówią, bardzo przykre, statystyki. Skoro tutaj trafiłeś, z pewnością nie należysz do tej grupy. Być może czytasz jedną książkę w miesiącu, a może nawet 10 i więcej. W rekordowych miesiącach czytałam po 10-12 książek. Szybko traciłam rachubę, która to książka z kolei. 


Wiadomo, nikt nie czyta na wyścigi. Jednak w internecie jest wiele książkowych wyzwań, np. chyba najbardziej znane – 52 książki przeczytane w ciągu roku. Nigdy nie przypuszczałam, że znajdę tyle czasu i liczba książek 52 będzie dla mnie osiągalna. W tym roku to się udało. Wynik w tym roku - w dniu dzisiejszym to 56 książek, a do końca roku jeszcze zostało trochę czasu. Szybko zaczęłam się jednak gubić z kolejnością, szczególnie przy czytaniu dwóch książek w jednym czasie.

Tak, jestem z siebie dumna, że przy małym rocznym dziecku, nadal mam czas na czytanie. Oprócz planerów, prowadzę też BOOKSTAGRAM. Dzięki współpracom z wydawnictwami i książkom otrzymywanym w celu zrecenzowania, udało mi się osiągnać taki wynik. Ostatnio profil jak i czytanie bardzo zaniedbałam i zeszło na dalszy plan ze względu na to, jak absorbujące jest zakładanie własnej działalności. Jak już wszystko się ustabilizuje, postaram się wrócić do swojego poziomu.

Miałam pisać o planerze, a nie o mnie! Do rzeczy… Najważniejszy jest cel. Warto założyć sobie liczbę książek do przeczytania na dany rok. Nie musi być to liczba 52! Może to być 5,10,15... Nie zakładaj czegoś, czego nie będziesz w stanie zrobić, bo zniechęcisz się po drodze do celu. Może bierzesz udział w jakimś wyzwaniu książkowym? To wszystko zapisz na stronie tytułowej, abyś dokładnie widział, po co to robisz.

recenzja książki do druku, planery do druku

Jeśli prowadzisz bookstagram, bloga lub po prostu zamieszczasz swoje recenzje na jakimś innym portalu, planer zawiera stronę przeznaczoną właśnie do tego celu. Możesz zapisać na karcie wydawnictwo i datę premiery, dzięki czemu szybko zorientujesz się, w jakim czasie musisz przeczytać tę książkę. W trakcie czytania zapisuj od razu wszystkie przemyślenia, aby nie uciekły z głowy. Ostatecznie oceń książkę według swojej skali. Do recenzji dołączony jest arkusz na Twoje notatki lub dłuższy tekst, który nie mieści się na stronie powyżej.

planery do druku

Jak często zdarzyło Ci się pożyczyć książkę i więcej jej nie zobaczyć? Często zapominamy komu i kiedy przekazaliśmy jakąś książkę. Możesz zapisać datę oraz osobę, której użyczyłeś swojej lektury, aby w odpowiednim czasie delikatnie o sobie przypomnieć. 

planery do druku

W końcu najważniejsza (dla mnie) lista. Książki przeczytane w danym miesiącu. Kolejność, tytuły, ilość stron i ocena w jednym miejscu.

planery do druku

Lubisz wyznaczać sobie cele? Warto ustalić ilość stron, które jesteś w stanie przeczytać w ciągu jednego dnia. Jeśli już czytam, to przynajmniej 100 stron dziennie. Dzięki temu mogę przeczytać średniej długości książkę w 3 dni. Jeśli ktoś ma więcej czasu, jest pewnie w stanie pochłonąć taką książkę w jeden wieczór. Jednak nie samym czytaniem człowiek żyje! 

planery do druku, planer czytelnika

Przeczytałeś recenzję dobrej książki i co dalej? Zapisujesz zdjęcie okładki, które w końcu ginie gdzieś w czeluściach telefonu czy komputera. Nie łatwiej zapisać to po prostu na kartce papieru? Uzupełnij cenę książki, by podsumować swoje wydatki, jakie Cię czekają.

planery do druku, planer czytelnika


Na wypełnienie tego arkusza czekam z niecierpliwością. Lubię statystyki. Są dla mnie bardzo motywujące. Możemy porównać swoje czytelnicze osiągnięcia z poprzednimi latami, zobaczyć, który miesiąc był dla nas najbardziej łaskawy i wyciągnąć jakieś wnioski.

Co zawiera cały pakiet?

P A K I E T     Z A W I E R A    28   S T R O N :

 • 1 x strona tytułowa na 2020 rok
 • 1 x karta recenzji
 • 1 x recenzja – miejsce na notatki (notes)
 • 1 x lista książek pożyczonych
 • 1 x karta z miejscem na cytaty
 • 6 x kalendarz przeczytanych stron z podziałem na każdy miesiąc od stycznia 2020 do grudnia 2020 – po dwa miesiące na stronę
 • 1 x roczny kalendarz przeczytanych stron 2020
 • 12 x lista książek przeczytanych – każdy miesiąc osobno od stycznia 2020 do grudnia 2020
 • 1 x uniwersalna lista książek przeczytanych
 • 1 x lista książek do przeczytania 
 • 2 x podsumowanie roku (2019 i 2020)

planery do druku, plackowska
Planer Czytelnika, jak i każdy inny stworzony przeze mnie planer, to projekt autorski oparty na moich doświadczeniach, potrzebach i znajomości "branży". Wiem, że jest to narzędzie niezbędne przy prowadzeniu bookstagrama na większą skalę. Nie znalazłam do tej pory aplikacji na telefon, która w ten sposób katalogowałaby książki.

Planer zawiera wszystko, czego potrzebuje prawdziwy mól książkowy! A co najważniejsze, planer zostaje z Tobą na całe życie dzięki uniwersalnym stronom. W roku 2021 planuje stworzyć jedynie uzupełnienie stron, które zawierają daty. 


Brak komentarzy