O co w ogóle chodzi z tymi planerami do druku? Część II


W poprzedniej części poinformowałam Cię, czym jest planer do druku i w jakim stopniu jest w stanie zmienić Twoje życie.

I CZĘŚĆ ARTYKUŁU TUTAJ

Teraz dowiesz się, jak dopasować planer do Twoich potrzeb, jakie są rodzaje szablonów i jak wybrać ten najlepszy.


Rodzaje planerów:

  • FORMAT - planer możesz wydrukować na dowolnym formacie (zwykle jest to format A4 lub A5). Wybierz swój rozmiar w zależności od tego, gdzie będziesz korzystać z planera. Jeśli będziesz np. zabierać go ze sobą do pracy, bardziej sprawdzi się mniejszy format. Jeśli będziesz go uzupełniać go tylko w domu, wydrukuj go na większym formacie, będzie wtedy bardziej przejrzysty.

  • OKŁADKA - jeśli planer jest już wydrukowany, wypadałoby go zabezpieczyć jakoś przed zniszczeniem i zorganizować miejsce do przechowywania stron. Najwygodniejszy jest do tego celu segregator dopasowany do Twojego formatu. Uważaj na ilość ringów w segregatorze. Niektóre wymagają specjalnych dziurkaczy. Jeśli nie segregator, to po prostu jakaś teczka lub zwykła koszulka - najtańszy sposób.

  • PLANER DZIENNY - będzie odpowiedni dla osób pracujących i uczących się, gdzie każdego dnia jest coś do zrobienia. Taki szczegółowy plan dnia jest najlepszy, jeśli chodzi o poprawę produktywności, ale dla niektórych tak szczegółowe planowanie może być przytłaczające.

  • PLANER TYGODNIOWY - to moja ulubiona forma planowania. Z racji tego, że nie mam zbyt wielu spotkań ani zobowiązań, które musiałabym zapisać na konkretną godzinę w ciągu dnia, wolę planować konkretne zadania względem tygodnia. W tym przypadku nie jest ważna godzina wykonania zadania tylko jego realizacja. Nie odczuwamy wtedy takiej presji urodzinowej, że nie udało nam się czegoś wykonać o czasie.

  • PLANER MIESIĘCZNY - jest doskonałym uzupełnieniem do planowania dnia i tygodnia. Dla niektórych osób, kalendarz miesięczny może być wystarczający. Jeśli nie spróbujesz tych trzech opcji, nie będziesz wiedzieć, która jest dla Ciebie odpowiednia.

  • PLANERY TEMATYCZNE - planery dotyczące danej dziedziny. Może to być planer finansowy, czytelnika, codziennych ćwiczeń na siłowni, językowy i wiele wiele innych. Dzięki temu można kontrolować prawie każdy aspekt swojego życia i pracować nad sobą. 

  • TRACKER - szablon do odznaczenia wykonanych czynności i zadań, które chcesz kontrolować, w skali dnia, tygodnia, miesiąca czy roku. Lista zadań i czynności, które można śledzić, jest nieskończona. Może to być każda codzienna czynność, od pościelenia łóżka, przez zażywanie witamin i naukę określonej liczby słówek z języka obcego. Możliwości są nieograniczone.

Mam nadzieję, że przybliżyłam Ci ideę planerów do druku. W następnym poście coś więcej o samym drukowaniu 😉

Pozdrawiam!


Brak komentarzy