O co w ogóle chodzi z tymi planerami do druku? Część I

planery do druku, planery plackowskiej

Być może zadajesz sobie pytanie, czy ktoś jeszcze w ogóle zapisuje jakieś sprawy czy zadania na papierze, w notesie, kalendarzu... przecież to już przeszłość i wszystko załatwiają aplikacje w telefonie. 


Używając telefonu, może Cię spotkać jednak wiele niedogodności. A co jeśli nie masz pod ręką ładowarki, a telefon zaraz się wyłączy? Tracisz w ten sposób dostęp do wszystkich informacji. Planer będzie zawsze pod ręką. Możesz go wydrukować w dowolnym formacie. Nie wyświetla komunikatu, że pozostało Ci 5% baterii.

Nie zdajesz sobie też sprawy, jak bardzo kreatywnym narzędziem jest papier. Nie ograniczają nas okienka, które mają określoną liczbę znaków do wpisania. Możesz spokojnie przekroczyć linie na swoim wydrukowanym planerze, bo to jest Twoje miejsce do przelewania myśli i nikt Ci nie zabroni!

Jakim narzędziem jest planer?

Bardzo wdzięcznym. Planer ma być twoim asystentem, motywatorem i pamiętnikiem. Dzięki planowaniu , szybciej zrealizujesz każdy wyznaczony cel. Planer poprowadzi Cię przez zadania, które doprowadzą Cię do tego celu. Zdarza Ci się o czymś zapomnieć? Czemu tego nie zapiszesz? Nie jest to jednak takie łatwe. Wymaga dużo samodyscypliny i systematyczności.  Co z tego, jeśli założysz piękny planer, będziesz pisać kolorowymi długopisami, a nie będziesz wpisywać tam najbardziej istotnych informacji i treści. Pozostanie z niego tylko mało efektywny pamiętnik.

Jak planowanie może wpłynąć na Twoje życie?

Jeśli tylko zdecydujesz się na ten pierwszy krok i zaczniesz planować każdy dzień, szybko zorientujesz się , jak wpływa to na twoją produktywność, organizację życia a nawet samoocenę! Wystarczy jedynie dopasować do siebie swój szablon. Nie każdy będzie odpowiedni. Możesz planować każdy dzień osobno lub mieć przed oczami ogląd na cały tydzień na planerze tygodniowym. A może wolisz spojrzeć z góry od razu na cały miesiąc? Warto wypróbować wszystkie opcje i dopasować do siebie najbardziej korzystny schemat. 

Napisz w komentarzu, jaki układ Tobie najbardziej odpowiada😉

Brak komentarzy